Новак Ѓоковиќ ја заврши својата совршена недела во Токио со трофеј во рацете и без загубен сет.

Во финалето се виде разликата во класите помеѓу Ноле и Џон Милман, а дуелот заврши за нешто повеќе од еден час – 6-3 6-2.

Ова е четврта титула за тенисерот од Србија кој ги освои и „Австралија опен“, „Вимблдон“ и Мастерсот во Мадрид.

Најчитани вести