Во пожар во општината Чаир на улицата Серава, изгореа две куќи, објави ТВ21.

Пожарот избил утринава околу 4 часот, а на терен пристигнале и противпожарните екипи. Нема информации за повредени лица. Засега не се познати причините за овој пожар.

Најчитани вести