Околу 30 припадници на специјалците од МВР вечерва спроведуваа акција за апсење на нарко дилери во скопскиот клуб Интермецо во Капиштец. При апсењето влезено е со оружје а употербена е и сила при што се уапсени неколку лица а се претпсотавува дека се дел до нарко кланот во Грчец и Арачиново

Следат повеќе детали...

Најчитани вести