Ѕ. Плавевски

Скопје и Македонија се покажаа среќни за Реал (М)

Фудбалерите на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М) го освоија пехарот кој беше наменет за подобриот во годинашното издание од УЕФА Супер куп, кое беше одиграно на националната арена "Филип Втори" во Скопје.

8 август 2017 - 23:11