Катарина Ивановска по вторпат стана мајка, а Тамара ја сподели среќната веста со јавноста, преку Instagram story.

se-porodi-katarina-ivanovska-na-svet-donese-kerkicka-001.jpg

Катарина родила ќеркичка и заедно со сопругот се одлучиле за името Кира.

se-porodi-katarina-ivanovska-na-svet-donese-kerkicka-2.jpg

Иако е прилично таинствена за приватниот живот и не споделува многу на социјалните мрежи, Катарина неколкупати во текот на втората бременост ги почести следбениците со прекрасни летни фотки:

 

 

 

 

 

 

 

Најчитани вести