Скопјанка на возраст од 39-години во утринските часови на 11. септември во полициската станица во Драчево пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот седумгодишен син.

Полицијата започнала пребарување и по кратко време детето било пронајдено на Транспортен центар, каде најверојатно пристигнало со автобус на ЈСП.

извор: Makfax

Најчитани вести