Полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје, на 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје, поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени
дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести