Нашата најпозната и најубава рнб и поп пејачка Елена Ристеска стана инспирација за Ријана и нејзиниот тим од Fenty Beauty мејк-ап линијата.

Имено, фотографијата од совршеното лице на Елена Ристеска се најде на официјалниот инстаграм профил на мејк-ап линијата на Ријана.

И сето ова се случи откако Елена го доби совршениот изглед под вештите раце на мејк-ап артистот Даниел Николовски, кој ја постираше фотографијата на неговиот инстаграм профил.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Peachi Glowy Vibes ??? the queen ?? personally @elenaristeska_era ❣Close up - ? -Foundation @Fentybeauty -concealer @kyliecosmetics -contour @maccosmetics -Eyes @natashadenona sunset palette -Lashes @sweedlashes -Highlighter @fentybeauty -Lip contour @kyliecosmetics -lipstick @kyliecosmetics -Brows @anastasiabeverlyhills -Brushes @iconiclondon @sigmabeauty @videosfashions @wakeupandmakeup @melformakeup @hudabeauty @anastasiabeverlyhills @morphebrushes @peachyqueenblog @makeovergeek @hypnaughtypower @beautyqueens4ever @maquiagemx @hairmakeupdiary @styles.video @allmodernmakeup @liveglam.co @glamvids @makeupcoach @howto.makeup @1minutemakeup @skin @blendwithtrend @videosfashions @fashionarttut @styleartists @makeup_clips @tutoriaisinspirations #makeup #makeupgoals #wakeupandmakeup #hudabeauty #shophudabeauty #iconiclondon #kryolan #melformakeup #videosfashions #makeovergeek #makeupartist #makeuptutorial #makeupporn #makeupaddict #makeupartistworldwide

A post shared by Daniel Nikolovski ? (@danielnikolovskiofficial1) on

Потоа се е историја. Убавото лице на Елена се шерува со брзина на светлината.

И Елена се заблагодари :)

 

 

Најчитани вести