Турската актерка Дениз Бајсал (28), која стана позната кај нас по улогата на Хазан во серијата „Ќерките на Фазилет“, пред неколку дена се омажи со својот свршеник Бариш Јуртко (36), многу популарен турски музичар од групата „Колпа“. Актерката и музичар кои се во врска све години кажаа „да“ во елитното турско одморалиште во Чешме на Егејското Море.

 

Дениз носеше прекрасна прекрасна венчаница која беше направена специјално за неа и ја дизајнираше познатата турска дизајнерка Зелија Казар.

 

Се запознале пред две години на снимање на спот за групата на Колпа и се вљубиле на прв поглед.

Најчитани вести