Фудбалерите на Палмеирас го совладаа Гоиас со 2:1 во 18-то коло од бразилското првенство, но мечот го одбележа една немила сцена.

Во 53-та минута од мечот се судрија голманот Тадеу и фудбалерот на Палмеирас, Зе Рафаел. Судирот бил толку страшен што двајцата паднале како покосени и останале да лежат без свест. 

 

Најчитани вести