Ракометарите на Вардар денеска ќе го имаат вториот тест сезонава во СЕХА, но овој пат тоа ќе биде далеку посериозен дуел против ривал кој има многу подобар состав. Тимот на Мотор Запорожје со кој „црвено-црните“ ќе играат и во Лигата на шампионите ќе ги пречека шампионите кои иако не се комплетни денеска ќе бидат во предност против екипата од Украина, пишува 24ракомет.мк

Овој натпревар се емитува на првиот канал на Македонската телевизија, но доколку сте надвор од Македонија ќе можете да го следите натпреварот на следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2

Најчитани вести