Откако во 2013 година призна дека е лезбијка, Марија Шерифовиќ ретко зборува за љубовниот живот, а откако на Инста стори објави фотографија на све девојки фатени за рака, некои српски медиуми објавија дека Марија конечно ја покажала девојката.

На насловите Марија експресно реагираше со урнебесен одговор. Пејачката објави низа фотки од Пинтерест од парови фатени за раце, меѓу кои и онаа која ја објавила за да предизвика забуна.

Генијалци, знам дека е криза со вести, зашто е лето, ама немојте баш олку да се зезнувате, порачува Марија.

 

Најчитани вести