Loading..

Метеорит кој помина низ земјината атмосфера создаде голема огнена топка која го осветли небото над Сардинија во Италија.

Настанот го снимил возач кој во тој миг возел во близина на местото Торе Гранде.

извор: Makfax

Најчитани вести