Loading..

Кремљ соопшти во вторникот дека рускиот претседател Владимир Путин ќе ја посети Франција подоцна овој месец за да оствари разговори со неговиот француски колега Емануел Макрон во врска со повеќе прашања, вклучувајќи ја и Украина.

Кремљ рече дека подготовките за Путин да ја посети Франција на 19 август се веќе во тек.

извор: Makfax

Најчитани вести