Како што наведуваат американските медиуми, леталото и покрај временските услови, успеало да се приземји, но потоа почнало да се лизга.

Источниот брег на САД го зафати големо невреме, а ни аеродромот Ла Гвардија не успеал да се избори со неа, поради што реисис сите дојдовни и појдовни писти биле пркриени со снежна покривка.

Припадниците на њујоршката полиција потврдила дека авионот се излизгал од пистата, но и дека никој од патниците не е повреден.

Да потсетиме, слична незгода се случи пред неколку дена на Непал, кога авион на Туркиш ерлајнс се излизгал од влажна писта.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=ChY9QB-Ohrw]

Најчитани вести