Властите соопштија дека 10.000 возила за расчистување на снег се на улиците.

Од аеродромите во реонот на Москва одложени се околу 150 летови додека десетици авиони не можеа да слетаат и беа пренасочувани на други аеродроми.

В петок се очекува температура до минус 10 степени Целзиусови, а снежната покривка да се зголеми за уште 10 сантиметри.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=OICjELI6c80]

Најчитани вести