Во улицата „Цар Душан” во Белград, се запали трезорот на „Директна банка”.

На теренот се наоѓаат три противпожарни и две полициски возила. Многу луѓе се насобраа пред банката, објави РТС.

На самото место на настанот се упатени екипи на итна медицинска помош.

Како што известува РТС, нема повредени.

извор: Makfax

Најчитани вести