Loading..

Обвинителката Вилма Русковска попладнево на вестите на Сител, потврди дека Катица Јанева е јавната обвинителка поврзана со случајот „Рекет“. До сега од обвинителството велеа само дека е одземен мобилниот телефон на еден јавен обвинител, но никогаш не се споменуваше името на Јанева.

Таа исто така рече дека синот на Катица рекол дека го загубил телефонот во Белград.

Во интервјуто таа вели дека во новиот предлог – закон, стои дека снимените материјали кои нема да бидат во судска процедура треба да бидат уништени до 2020 година, иако таа лично била против тоа.

Најчитани вести