Loading..

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа беше во Битола на роденденот на огранокот на партијата. Денеска, заедно со пријатели и сопартијци го искористи утрото за планинарење по Пелистерските врвови.

Стив, Илинден и конечно Пелистер, Битола, Република Македонија ??
Наместо трка на 100 метри, одбирам маратон, за стигнување до целта и финална победа.

"На планините на висината никогаш не се искачувате залудно. Или ќе достигнете повисока точка денес или ќе ги тренирате вашите сили за да може да се искачите повисоко утре" Фридрих Ниче, пишува Мицкоски на ФБ.

 

Најчитани вести