Loading..

Невреме проследено со дожд, ветер и грмежи го зафати Скопје во моментов.

Најмногу дожд врне на повисоките делови на Скопје, како и во централното градско подрачје.

Дожд УХМР најавува и за утре попладне, додека во недела ќе имаме целосно стабилизирање на времето.

Најчитани вести