Loading..

Големо невреме проследено со град и силни врнежи од дожд попладнево го зафати Скопје.

Топло, но нестабилно време со пороен дожд, најави УХМР за денеска и утре. Во недела и понеделник ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Температурата денеска ќе достигне максимални 33 степени. Во деновите од викендот ќе достигне 36, а во понеделник 38 степени.

Од вторник ќе биде ветровито со услови за локален пороен дожд. Дневните температури ќе бидат во интервал од 27 до 36 степени.

 

Најчитани вести