Loading..

Легендарниот рок-бенд „Металика”  годинава ќе објави илустрирана книга со наслов „The ABCs of Metallica”.

Книгата претставува осврт на целата кариера на бендот, од А до Ш, прикажувајќи ја со секоја буква песната и периодот кога ја снимиле како и интересни факти за членовите на оваа популарна група.

Legendarni rok bend Metallica će objaviti ilustrovanu knjigu pod nazivom "The ABCs of Metallica"!Knjiga se osvrće na…

Posted by Universal Music Serbia on Четврток, 18 јули 2019

Колекционерското издание на „Металика“ се очекува на 26 ноември.

Сите приходи од продажбата се наменети за фондацијата што ја основа бендот, „All Within My Hands”.

извор: Makfax

Најчитани вести