Loading..

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец, информира УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 34 степени.

Утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Потоа ќе преовладува стабилно и топло време со пораст на дневната температура.

извор: Makfax

Најчитани вести