Loading..

Хеликоптер „газела“ на војската на Србија се срушил денес попладне во реонот на аеродромот Лаѓевци при редовна летачка вежба, но за среќа нема загинати.

Како што дознава „Новости“, екипажот е во ред и немало тешки последици.

Истрагата ќе ја утврди причината за падот на хеликоптерот.

Најчитани вести