Loading..

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според рихтеровата скала погоди област во близина на градот Ахваз во југозападен Иран, објави иранската агенција „Мер“, пренесе „Ројтерс“.

Се наведува дека потресот се случил на длабочина од 14 километри.

Не се наведени информации за жртви или штети.

извор: Makfax

Најчитани вести