Видеото на Фејсбук го објави таткото од симпатичниот дует, 26-годишниот Крис Прајс од Лестер, а ѕвездата на изведбата секако е неговата четиригодишна ќерка Лили.

- Мислам дека ова попрво ќе и здодее на неа отколку мене, напиша Прајс под видеото на својот Фејсбук профил.

За само три дена видеото е прегледано 20 милиони пати, а популарноста расте од час во час.

[video:https://www.youtube.com/watch?v=CRjP6M1oV00]

Најчитани вести