Работата на премиерот не е да биде на власт, туку да ѝ служи на јавноста, изјави британската премиерка, Тереза Меј во интервју за „Дејли мејл“.

„Постои голема разлика помеѓу двете“, истакна Меј, пренесе „АП“.

Таа додаде дека е мала веројатноста нејзиниот наследник да успее да довори нови отстапки во врска со брегзитот.

извор: Makfax

Најчитани вести