Американската крајбрежна стража објави видео на кое се гледа како нејзини членови скокаат на подморница во движење која пренесувала речиси 8.000 килограми кокаин во вредност од 232 милиони долари.

На снимката објавена вчера, во фокусот е припадникот на американската крајбрежна стража, Катер Манро, кој се обидува да го спречи пловниот објект додека тој пловел во источните води на Тихиот Океан.

извор: Makfax

113

Најчитани вести