Емин Селимиќ од Сараево вчера беше уапсен во полициска акција на подрачјето на Источно Сараево, при што му беше одземена дрога во вредност од најмалку 100.000 евра, потврдено е за Српскаинфо.

Началникот на полициската дирекција на Источно Сараево, Бранимир Шеховац, рече дека на уапсениот му одзеле 15,5 килограми марихуана, 6,5 килограми спид и околу 8.000 различни видови таблети, околу 20 килограми кофеин и 1,4 килограми полусинтетичка дрога MDMA, како и пет литри масло за производство на спид.

Тој додаде дека заплениле и пет дигитални ваги, како и прибор за пакување лекови и 14 мобилни телефони.

извор: Makfax

122

Најчитани вести