Невремето кое вчеравечер го погоди Халкидики буквално демолирало хотел во Порто Карас, а сцените кои можат да се видат утринава буквално наликуваат како на после апокалипса. 

Ветрот и силниот дожд буквално однеле се пред себе. Видеата погледнете ги ОВДЕ

Најчитани вести