Нема настрадани, ниту повредени македонски туристи во силното невреме кое што го зафати Халкидики во Грција.

Во тек се проверки од страна на надлежните институции за последиците од невремето кое откорна многу дрвја и уништи повеќе објекти.

Шестмина туристи меѓу кои две деца загинаа во синоќешната бура. Едно лице е исчезнато и по него се трага, десетици се повредени, а во прекин е и снабдувањето со електрична енергија.

извор: Makfax

236

Најчитани вести