Силно невреме со дожд, силен ветер и грмотевици беснее во Скопје. УХМР најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2). Минималната температура ќе биде помеѓу 12 и 20, а максималната ќе достигне од 24 до 31 степен.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ

Најчитани вести