На социјалните мрежи се појави фотографија од мртов коњ оставен до патеката на кеј кај мостот од Железничка кон саем, каде има диви ромски населби.

И покрај апелите на социјалните мрежи до здруженијата за заштита на животни или некој нешто да стори и да му помогне на кутрото животно кое е забележано синоќа околу 20 часот, тоа подоцна починало без капка вода.

Ова не е прв случај коњ или кобила да почине од изнемоштеност и прегладнетост.

Најчитани вести