Loading..

На клучката Марвинци, Гевгелиско, вчера попладне полициски службеници пронашле 27 мигранти во товарно возило „VW LT 35“ со кумановски регистарски ознаки.

Возачот Д.Р.(31) од Велес е приведен поради сомнение за извршено кривично дело „криумчарење на мигранти“ и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Мигрантите се предадени во Прифатниот центар Гевгелија.

Најчитани вести