Германската компанија „Фолксваген“ неделава го суспендира производството на последната верзија на познатиот модел „буба“ (beetle) во својата фабрика во Пуеблa, Мексико.

Ова ќе го означи крајот на патот за возилото што е симбол на многу работи и социјални настани во текот на својата 80-годишна историја, поточно уште од 1938 година, кога првата „буба“ излегла од производната линија, објави агенцијата АП.

 

 

извор: Makfax

Најчитани вести