На 4.7.2019 година во 16:15 часот на улица „Гоце Делчев“ во с. Кравари, Битолско, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Хјундаи гец“ со грчки национални ознаки, управувано од T.E.(59) од Република Грција и мопед „Јујунг“ со битолски регистарски ознаки, управуван од малолетник од с.Кравари.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Клиничката болница во Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

83

Најчитани вести