Синоќа во полуфиналето на Копа Америка се играше големото дерби помеѓу Бразил и Аргентина, кое на крајот им припадна на „карикоите“ со 2:0.

Пред почетокот на мечот камерите снимија интересна ситуација, како децата нестрпливо го чекаат Меси да се појави во тунелот…Погледнете!

Најчитани вести