Миленикот на вардаровите навивачи, Русинот Тимур Дибиров со емотивно збогум се прости од Роберто Гарсија Парондо, тренерот кој го предводеше Вардар до втората европска круна.

Парондо по освојувањето на шампионскиот трофеј го напушти Вардар селејќи се на селекторската позиција во Египет.

„Ти благодарам за се Роберто, ти си одличен тренер и фантастична личност“ – напиша Дибиров на својот профил на Инстаграм.

Најчитани вести