Во Клиничката болница со тешки телесни повреди бил донесен Д.Н.(63) од Крива Паланка.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека изведувал градежни работи за приватна фирма од Скопје на објект на ул„Лески“ во Штип. По укажаната лекарска помош лицето било препратено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

извор: Makfax

50

Најчитани вести