Американскиот пејач и рокер Џон Бон Џови (57) и неговата сопруга Дороти Херли (56) и неговите синови Ромео (15) и Џејкоб (17) вчера пристигнаа во Цавтат.

Бон Џови ја укотви својата луксузна 60 метри долга јахта „Рарити“, која  е изградена во  2008 година и може да прими 12 гости во шест кабини.

Музичарот се прошета низ Цавтат, и притоа им делеше автограми на обожавателите.

Сепак, неговиот син Џејкоб се пофали со видеото од нивната луксузна јахта. И откри дека во вечерните часови бил во Дубровник.

извор: Makfax

176

Најчитани вести