Loading..

Eвропскиот шампион во борење за кадети Бесир Алили денеска беше пречекан од голем број граѓани на граничниот премин Табановце, па со панорамскиот автобус и во придружба на навивачи пристигна на плоштадот „Скендербег“, каде што општина Чаир приреди прослава во негова чест.

Најчитани вести