Автомобил со словенечки регистерски таблички падна во море на сплитското пристаниште, јави порталот „24сата“.

Автомобилот, како што се наведува, плутал извесно време, а потоа почнал да тоне.

Очевидците раскажуваат дека патниците го напуштиле возилото пред да падне во морето.

По неколку часа автомобилот бил успешно извлечен.

извор: Makfax

405

Најчитани вести