Пејачот Христијан Тришоски на својот официјален јутјуб канал ја објави првата од вкупно трите преработки на големи регионални хитови со кои реши да се врати после година дена пауза од медиумскиот простор.

Првата преработка во новиот проект е на песната „Нека боли“од Предраг Пеџа Меденица, а на неа работеа Зеки Бекироски (обработка на музика) и Христијан Ѓорѓиевски (микси мастер), додека видеото е снимено од Медиа Рекордс по идеја на Христијан.

Во продолжение погледнете ја преработката на „Нека боли“ во изведба на Христијан Тришоски.

162

Најчитани вести