Актерка Јана Стојановска се омажи за кошаркарот Андрија Бојиќ. Венчавката се случи во хотелот „Југославија“ во Белград.

Јана и Андрија се во врска нешто повеќе од една година и за некој месец ќе станат и родители. Двојката се запознала во Скопје, кога српскиот кошаркар пристигна во таборот на македонскиот шампион МЗТ.

Најчитани вести