На 21.6.2019 година во 23:00 часот во СВР Скопје Е.Ш.(45) од Скопје пријавил дека на булеварот “Илинден“ две лица му одзеле паричник. Се работи на расчистување на случајот.

 

На 21.6.2019 година во 21:25 часот во СВР Скопје А.Ѓ.(87) од Скопје пријавила дека на булеварот “ВМРО“ две лица физички ја нападнале и и одзеле паричник. Се работи на расчистување на случајот.

 

На 22.6.2019 во 03:00 часот во СВР Скопје М.Н.(22) од Скопје, пријавил дека на улица “Македонија“ бил физички нападнат од неколку лица, кои му одзеле мобилен телефон. Се работи на расчистување на случајот.

 

649

Најчитани вести