На 18.6.2019 година околу 13:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во просториите на ЈП „Паркови и зеленило“ на ул.„Орце Николов“, по претходна вербална расправија, четири лица - вработени во претпријатието физички го нападнале нивниот колега С.Г.(46) од Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

711

Најчитани вести