Дали Антикорупциската комисија ќе отвори истрага за тоа како сега разрешениот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, се стекнал со овој имот, прашува Душан Илиевски, најпознат како Душко Млекарот.

Илиевски, пренесува Република, открива дека Кирацовски во само две години во улогата на функционер си „заработил“ хациенда во строгиот центар на Битола, како и автомобил „опел инсигниа“ со вредност од 50 илјади евра.

6,907

Најчитани вести