Loading..

Амриканскиот претседател Доналд Трамп смета дека неговата сопруга Меланија Трамп е икона со стил, како што била некогашната прва дама Жаклина Кенеди Оназис.

Трамп ова споредување го изнел во интервју за телевизија “Фокс“, кога зборувал за намерата да го промени бројот на претседателскиот авион “Ер Форс 1“, чиј дизајн е направен шеесетите години на минатиот век спрема желбите на Џеки Кенеди, тогашна прва дама.

“Ми се допаѓа концептот на црвена, бела и сина. Ќе изгледаме многу подобро. Бејби сино не оди уз нас“, рекол Трамп.

Тоа беше Џеки О. и тоа е добро, но ние денеска имаме наша Џеки О. Се вика Меланија. Ќе ја викаме Меланија Т“, рекол Трамп, пренесува АП.

Најчитани вести