Роднини на починатите момчиња дојдоа на местото каде се случи страшната сообраќајна несреќа кај Пинтија.

Телата на момчињата се сеуште на местото каде се случи несреќата и се чека јавен обвинител да изврши увид, за потоа да се утврди причината за несреќата.

Предмалку пристигнаа и возила на Брзата помош, откако неколку роднини на загинатите изгубиле свест.

Сообраќајката се случи пред два часа. Во нес учествуваа две возила марка Пежо и Голф 5.

Како што дознава Курир еден од загинатите е 20 годишно момче со иницијали С.Ш. од скопското село Батинци.

Извор: курир.мк

Најчитани вести