Во понеделникот вечерта, на 10. јуни рускиот мотоциклист Артом Болдирјев, познат како „Болт“, загинал на автопат во Москва.

Триесетитригодишниот руски моторџија, снимил клип кој го испратил на својот другар, за после неколку часа да загине.

Страшната случка се случила завчера во Подмосковитео кога блогерот Артом одлучил да ја искуши судбината и да испроба нова начин на возење мотор, со нозе. Својата постапка ја снимил со камера и му ја испратил на пријател.

После неколку часа тој е пронајден како лежи мртов на автопатот. Загинал откако со голема брзина удрил во надвозник. Како што се наведува немал заштитна опрема.

Најчитани вести